Google zaplatil Apple miliardu dolarů kvůli vyhledávači na iOS

Novinky |

Americká společnost Google podle nových informací agentury Bloomberg zaplatila v roce 2014 miliardu dolarů za to, aby byl na zařízeních s operačním systémem iOS umístěn její webový vyhledávač.

Google zaplatil Apple miliardu dolarů kvůli vyhledávači na iOSBloomberg tuto informaci přinesl s odkazem na dokumenty zveřejněné v soudním sporu mezi společností Oracle a Googlem. Platba ve výši jedné miliardy dolarů byla součástí smlouvy mezi Apple a Googlem o sdílení příjmů, díky níž získává Apple od Googlu podíl z příjmů získaných z reklamy zobrazované ve vyhledávači amerického gigantu na zařízeních s iOS. Jak dodává Bloomberg, z uvedené dohody je zřejmé, jak moc je pro Google - tvůrce Androidu - důležité mít svůj vyhledávač na co možná nejvíce zařízeních.


Podle posledních statistik analytické společnosti IDC operační systémy iOS a Android ve posledním čtvrtletí minulého roku ovládaly 96 % trhu s mobilními operačními systémy. Zatímco Android držel 82,8 % trhu a v meziročním srovnání si o dva procentní body pohoršil, iOS ovládalo 13,9 % trhu a v meziročním srovnání si polepšilo o dva procentní body.                                

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: (c) ArtFamily - Fotolia.com

Komentáře