Google zaplatí Mozille 300 milionů dolarů ročně

Novinky |

Vypadá to, že spojenectví s Googlem se Mozille velmi vyplácí - alespoň tomu tak bude po dobu příštích tří let, kdy tvůrce Firefoxu od internetového gigantu dostane téměř miliardu dolarů.

Google zaplatí Mozille 300 milionů dolarů ročně
Mozilla s Googlem uzavřeli tento týden novou smlouvu, podle které bude Google platit Mozille po dobu příštích tří let 300 milionů dolarů (téměř šest miliard korun). A to možná nebude všechno, tato částka má být pouze garantovaným minimem za to, že Mozilla bude mít i na dále ve Firefoxu integrovaný vyhledávač Google. I když má Firefox přednastavené i další vyhledávače jako Yahoo nebo Bing, Google je (a bude) na prvním místě. To znamená, že pokud uživatel nainstaluje Firefox a neprovede žádné změny, bude vyhledávat v Googlu.

Analytici dodávají, že Google je vlastně hlavním "sponzorem" Mozilly - ta v minulém roce utržila 123 milionů dolarů, z čehož 84 % tvořily příjmy od Googlu. A i když se to může zdát jako velká částka, Googlu se to očividně vyplatilo. Jak jinak si totiž lze vysvětlit, že internetový gigant nyní částku vyplácenou Mozille ztrojnásobil.Úvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře