Google X pracuje na novém zdravotnickém projektu

Novinky |

Výzkumná divize Googlu s názvem Google X začala s novým projektem, jehož cílem je vytvoření systému, jenž bude schopen detekovat různé nemoci ještě před jejich vypuknutím a doporučit člověku podniknutí preventivních kroků, dokud ještě není pozdě.

Google X pracuje na novém zdravotnickém projektuProjekt s názvem Baseline Study vede Dr. Andrew Conrad, jenž stojí mimo jiné za vytvořením levného způsobu zjištění, zda darovaná krev není HIV pozitivní. Conrad pracuje v Googlu od března minulého roku a vytvořil již kolem sebe tým 80 expertů z oblastí jako biochemie, molekulární biologie, optika či fyziologie. Baseline Study započala dříve v létě tohoto roku, když doktoři nashromáždili lidské tekutiny jako moč, krev či slzy od 175 dobrovolníků. Nyní výzkumníci využijí masivní počítačovou sílu dostupnou v Googlu, aby se pokusili najít prvky zvané biomarkery.


Výzkumníci doufají, že biomarkery jim umožní detekovat zdravotní problémy předtím, než se tyto vůbec u člověka projeví. Kupříkladu přítomnost specifického biomarkeru může prozradit, v jaké míře je člověk schopen zpracovávat potravu bohatou na tuky a cukry a předpovědět tak možné infarkty v budoucnu.                   

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © roboriginal - Fotolia.com

Komentáře