Google vyvíjí vzdušné drony

Novinky |

Již dlouhou dobu se ví, že Google pracuje na automobilech, které se samy řídí. Nyní však americký gigant oznámil, že pracuje již dva roky také na létajících dronech.

Google vyvíjí vzdušné dronyGoogle v rámci projektu zvaném Wing vyvíjí vlastní drony, které budou schopné doručovat zásilky vzduchem. Na projektu se pracuje v tajných výzkumných laboratořích Google X, v nichž vznikly taktéž high-tech brýle Google Glass či Project Loon, jehož cílem je pomocí horkovzdušných balónů zprostředkovat internet v odlehlých částech světa. Projekt Wing původně začal v rámci snahy o dodání defibrátorů lidem, které postihl infarkt, avšak následně Google zjistil, že po napojení na linku pohotovosti se kvůli zbytečné byrokracii časová výhoda doručení defibrátorů vzduchem smaže.


I když by drony samozřejmě mohly doručovat zboží, jak má v plánu například Amazon, Google se zaměřuje spíš na oblasti, kde by mohl pomoci lidem v nesnázích - například při záplavách či zemětřesení. Projektu Wing doposud šéfoval Nick Roy, kterého Google v červenci roku 2012 přetáhl z MIT. Roy se nyní v srpnu vrátil na MIT a na projekt místo něj dohlíží zkušený expert na automatizované letecké systémy Dave Ros, jehož úkolem je přetvořit prototypy dronů v komerční produkt. Nutno podotknout, že projekt je stále v pliotní fázi a před tím, než bude uveden do ostrého provozu, bude třeba opatřit řadu povolení. Na to, jak Google testuje své drony v Austrálii, se můžete podívat v tomto videu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google

Komentáře