Google vyvíjí službu Babel, spasitele svých roztříštěných komunikátorů

Novinky |

Podle zvěstí pracuje Google na nové multiplatformní aplikaci, jež by měla sjednotit vzájemně nespolupracující komunikátory. Služba s příznačným jménem Babel by mohla být představena v květnu.

Google vyvíjí službu Babel, spasitele svých roztříštěných komunikátorů
Za poslední roky Google uvedl množství služeb, jež slouží jako prostředek pro vzájemnou ať už textovou, hlasovou nebo video komunikaci. Každá z nich je mezi uživateli poměrně rozšířená, nicméně zásadním problém je fakt, že jednotlivé služby zkrátka doposud nespolupracují. Na technologických webech nicméně začaly probublávat neověřené informace říkající, že má v plánu tuto záležitost Google vyřešit zcela novou službou, jež by měla všechny, nebo alespoň některé, komunikátory sjednotit.

O jakých službách je řeč? Podle zprávy na serveru Geek.com by se ve výsledku mohlo jednat o komunikátor Google Talk, Voice, Messenger, Hangout nebo chat zobrazivší se při spolupráci na dokumentech v rámci Google Drive (Docs, chcete-li). Buď jak buď, představení služby se pravděpodobně dočkáme nejdříve na letošním ročníku vývojářského veletrhu Google I/O.

Zvěsti mluvily o názvu Babble (což lze přeložit jako blábolení), nyní se hovoří spíše o mystičtějším, leč příznačnějším názvu Babel. Na význam pojmenování existuje více názorů. Server Droid-life hovoří o možné paralele na snímek Babel, jenž představuje několik zdánlivě nesouvisejících příběhů, které se v průběhu propojí. Jiná interpretace poukazuje na příběh o výstavbě Babylonské věže (Babel je anglický termín pro Babylon), jenž se podle křesťanské liturgie pojí se zmatením jazyků.

Pakliže jsou zvěsti pravdivé, Google Babel bude dostupný na mobilních zařízeních běžících na OS Android i iOS, i v desktopovém prohlížeči Chrome, skrze síť Google+ i Gmail.

 

Zdroj: IDG News Service, Droid-life.comÚvodní foto: © violetkaipa - Fotolia.com

Komentáře