Google vyvíjí nový tablet se speciálními funkcemi

Novinky |

Google prý pracuje na novém sedmipalcovém tabletu, který bude opatřen dvěma zadními kamerkami, infračervenými senzory a speciálním softwarem schopným přesně zachytit své okolí v 3D.

Google vyvíjí nový tablet se speciálními funkcemi
Tablet bude pokračováním "projektu Tango", což je smartphone vybavený několika 3D senzory ve stylu Kinectu od Microsoftu, jež umí sledovat pohyb a mapovat okolí uživatele. Senzory tohoto chytrého telefonu jsou schopné vytvořit více než 250 milionů operací za sekundu a díky nim sestavit 3D model svého okolí. Uživatelé mohou tyto funkce například použít k zachycení rozměrů pokoje předtím, než půjdou kupovat nábytek a nabízí se také využití pro videohry.


Projekt Tango je vyvíjen v rámci divize Pokročilé technologie a projekty, kterou Google zdědil po akvizici společnosti Motorola Mobility. Stejně jako u prototypu tohoto smartphonu, který byl zpřístupněn vybraným lidem v únoru, i tablet má být zatím vydán v omezeném počtu - podle listu Wall Street Journal bude Google příští měsíc distribuovat 4000 kusů vývojářům. Více informací bychom se měli dozvědět již na konci června na vývojářské konferenci Google I/O.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google

Komentáře