Google vyvíjí nový operační systém pro IoT

Novinky |

Google pracuje na vývoji zcela nového operačního systému, který není na rozdíl od Androidu či Chrome OS postaven na jádru Linuxu a je určen pro zařízení internetu věcí.

Google vyvíjí nový operační systém pro IoTJak uvedl portál Android Police, bude nový operační systém s názvem Fuchsia konkurovat systémům FreeRTOS či ThreadX. Jádro nového OS je navíc možné jednoduše upravovat tak, aby platforma mohla fungovat na smartphonech či desktopech/laptopech. Fuchsia podporuje 32bitové i 64bitové ARM CPU a byl vytvořen na základě programovacího jazyku Dart. I když Google zatím Fuchsii oficiálně nepředstavil, portál 9to5Google již přinesl bližší popis OS od dvou inženýrů amerického gigantu, kteří se k němu neoficiálně vyjádřili.

Podle těchto informací bude Fuchsia od počátku open-sourcovým operačním systémem, k němuž bude přístupná obsáhlá dokumentace - i když zatím není jasné, kdy se tak stane. Přestože je tento názor nyní spíše menšinový, někteří analytici spekulují o tom, že by Fuchsia mohla v budoucnu nahradit Android či Chrome OS. Na Fuchsii se sami můžete podívat na GitHubu.

 

Zdroj: IDG News Service    Úvodní foto: google

Komentáře