Google vyhověl více než polovině požadavků na smazání osobních dat ze svého vyhledávače

Novinky |

Google v pátek potvrdil, že schválil více než polovinu z požadavků Evropanů na vymazání osobních informací z jeho vyhledávače v rámci "práva být zapomenut".

Google vyhověl více než polovině požadavků na smazání osobních dat ze svého vyhledávačeVýsledkem tak jsou tisíce odkazů smazaných z vyhledávače. Google podle svých slov k 18. červenci přijal 91 000 požadavků, jež se týkají více než 328 000 webových stránek. Dříve v červenci americký gigant oznámil, že již celkem od květnového verdiktu Evropského soudního dvora, v rámci nějž bylo rozhodnuto, že občané EU mají právo na smazání neaktuálních a nepravdivých osobních údajů z vyhledávačů, obdržel 70 000 žádostí, jež se dotýkají 250 000 webových stránek. Podle nynějšího vyjádření Googlu, že schváleno je přes 50 % všech požadavků, Google žádal dodatečné informace v 15 % případů a zamítl přes 30 % žádostí.


Mluvčí Googlu zveřejnil nové statistiky jen chvíli poté, co se představitelé jeho společnosti, Microsoftu a Yahoo setkali se zástupci Evropské komise, aby vyřešili problémy s implementací nového rozhodnutí Soudního dvora. Podle evropských regulátorů je hlavním problémem především to, že Google maže odkazy pouze u svých evropských domén, avšak u jiných (a především u té nejpoužívanější .com) data ponechává přístupná tak, jako doposud.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) Ilike - Fotolia.com

Komentáře