Google vydal první průběžnou bezpečnostní záplatu pro Android

Novinky |

Google minulý týden dostál svému slibu pravidelně vydávat bezpečnostní aktualizace pro operační systém Android a vůbec poprvé za poslední tři roky vydal záplaty pro téměř všechna zařízení řady Nexus.

Google vydal první průběžnou bezpečnostní záplatu pro AndroidAktualizace s označením LMY48M se dočkají uživatelé zařízení Nexus 4, 5, 6, 7, 9 a 10 a Nexus Playeru. Aktualizace opravuje chybu v Androidu „střední závažnosti“, kterou by hackeři mohli zneužít při podvodech s placenými SMS zprávami. Otázkou je, jak se k záplatování svých zařízení postaví i další výrobci androidových telefonů. Jak již bylo zmíněno, Google vydal aktualizaci i pro poměrně starý telefon Nexus 4 z roku 2012, avšak někteří jiní výrobci mají mnohem více zařízení, které by bylo potřeba aktualizovat.


Připojit se k měsíčnímu aktualizačnímu cyklu svých androidových zařízení v minulosti přislíbily mimo jiné společnosti Samsung a LG, takže můžeme předpokládat, že tyto firmy vydají své záplaty v blízké budoucnosti. Není zatím jasné, zda svá zařízení budou aktualizovat i ostatní firmy (typu Sony), které jsou známé tím, že jim vydávání patchů vždy trvá velmi dlouho.

   

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © agsandrew - Fotolia.com

Komentáře