Google vydal kancelářské aplikace Sheets a Docs pro iOS

Novinky |

Google vydal několik nových kancelářských aplikací pro uživatele iPhonu a iPadu, které nabízejí funkce pro tvorbu, editaci a sdílení dokumentů.

Google vydal kancelářské aplikace Sheets a Docs pro iOSGoogle Docs a Sheets uživatelům umožňují spolupracovat na dokumentech, aniž by museli přistupovat ke Google Drive nebo webovým prohlížečům a fungovat budou online i offline. Google Docs pro iOS je bezplatná aplikace, která nabízí základní editační funkce a možnosti sdílení, takže na jednom dokumentu může pracovat najednou několik uživatelů. Dokumenty se automaticky ukládají podobně jako ve webové verzi Google Apps. Obdobnými funkcemi disponuje i aplikace Sheets, která má být konkurencí populárního Excelu od Microsoftu.


Podle Googlu budou uživatelé požádáni o stažení nových aplikací, jakmile budou v aplikaci Drive přistupovat k dokumentům. Docs i Sheets si však lze také bez problémů stáhnout přímo z elektronického obchodu Apple App Store. Google na svém oficiálním blogu včera dodal, že již brzy pro iPhony a iPady zpřístupní aplikaci určenou k tvorbě a úpravám prezentací s názvem Slides.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Techhive.com

Komentáře