Google vrací úder Mozille, uživatelům Firefoxu nabízí svůj vyhledávač

Novinky |

Vypadá to, že se společnost Google nechce smířit s rozhodnutím Mozilly z prosince minulého roku, na základě kterého byl v prohlížeči Firefox jako výchozí vyhledávač nastaven místo Googlu Yahoo.

Google vrací úder Mozille, uživatelům Firefoxu nabízí svůj vyhledávačV důsledku této změny podíl Googlu na americkém trhu klesl na nejnižší úroveň od roku 2008 a s tím se americký gigant nechce smířit. Podle serveru Techspot proto nyní Google upravil svůj vyhledávač tak, aby Mozille znepříjemňoval život. Když totiž uživatel Firefoxu v současné době Firefoxu zadá do Googlu klíčové slovo, objeví se mu nad výsledky hledání velký nápis, v němž je dotazován, zda nechce jako výchozí vyhledávač (namísto Yahoo) přece jen nastavit právě Google.


Kromě zmíněné otázky se uživatelům Firefoxu objevuje modrý box, který v několika krocích jednoduše popisuje, jak změnu provést. A z toho Mozilla jistě nebude nadšená. Mozilla oznámila svůj plán vyměnit Google za Yahoo na konci minulého roku, přičemž změna se odehrála k 1. prosinci s vydáním Firefoxu 34. Mozilla s Yahoo podepsala kontrakt na pět let, změny se však dotkly pouze uživatelů Firefoxu v Severní Americe.

 

Zdroj: Techspot


Komentáře