Google uvedl Android TV

Novinky |

Google tento týden na své konferenci I/O oficiálně představil novou platformu určenou pro obývací pokoje s názvem Android TV.

Google uvedl Android TVS Android TV chce Google konkurovat známým řešením od firem jako Amazon, Apple či Roku, avšak s větším zaměřením na hraní. První obrázky Android TV se objevily v dubnu a finální verze služby vypadá velmi podobně. Ovládání Android TV bude možné pouze skrze ovladač (gamepad, smartphone, tablet, chytré hodinky s OS Android Wear) nebo hlasem.


Android TV je již čtvrtým pokusem Google o vstup do obývacích pokojů domácností po celém světě. Americká korporace nejprve vydala s podporou řady partnerů v roce 2010 Google TV, avšak ta se kvůli vysokým cenám neujala. O dva roky později Google představil set-top box pro streamování obsahu Nexus Q, avšak po velmi negativních recenzích se zařízení ani nedostalo na trh. Následně to Google v červenci minulého roku zkusil s Chromacastem, což je zařízení za několik set korun, které uživatelům umožňuje streamovat obsah na televizi z tabletu či smartphonu. Android TV bude integrována do HD a 4K televizorů od Sharpu, Sony a TP Vision a objeví se také na set-top boxech Asusu a Razeru na podzim tohoto roku spolu s novou verzí Androidu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © SSilver - Fotolia.com

Komentáře