Google u svých aut bez řidiče musí vyřešit ještě řadu technických problémů

Novinky |

V dubnu tohoto roku Google oznámil, že jeho samořídící auta již bez nehody najezdila přes milion kilometrů. I když si tato vozidla vedou dobře v ideálním prostředí, řadu situací, s nimiž se na silnicích denodenně setkáváme, ještě tyto vozy zvládnout neumí.

Google u svých aut bez řidiče musí vyřešit ještě řadu technických problémůPodle ředitele celého projektu Chrise Urmsona automobily doposud nebyly testovány při špatném počasí typu silného deště či sněhu a nepodívaly se ani do velkých garáží s několika podlažími. I když si automobily umí poradit se značkami stop, které nejsou zaneseny na jejich mapách, neuměly by si poradit s takovou značkou, která by se na svém místě objevila přes noc.

                 
V některých případech se pak automobil chová až příliš opatrně a zpomaluje tak dopravu. Automobil také neumí rozeznávat mezi překážkami na cestě - velký kámen se tak bude snažit objet stejně jako podobný obrazec z papíru. A problémy nekončí: videokamera, jež detekuje barvu na semaforu, je při přímém slunečním záření oslepena. Podle Urmsona tyto a další problémy zatím zůstávají nevyřešeny, protože se k nim inženýři doposud nedostali, řešení se však má objevit "rychleji, než by si řada lidí myslela".

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google

Komentáře