Google Top Charts: podívejte se, co lidé právě hledají

Novinky |

Google spustil novou funkci, která je součástí Google Trends a nazývá se Top Charts. Jak už její jméno napovídá, Top Charts vám ukáží nejvyhledávanější klíčová slova z řady oblastí od herců, přes knihy až po zvířata.

Google Top Charts: podívejte se, co lidé právě hledajíSlužba je prodlouženou rukou Google Zeitgeist, kde jsou každoročně zveřejňována nejvyhledávanější klíčová slova za daný rok. Zeitgeist bývá aktualizován v polovině prosince, díky Top Charts na to však již nebudete muset čekat a můžete se podívat, co lidé po celém světě nejvíce hledají v daném měsíci (podle představitelů Googlu budou Top Charts nyní aktualizovány každý měsíc).


I když služba je spuštěna až nyní, uživatelé mají možnost podívat se i na to, jaká hledání byla oblíbená v minulosti, a to až do roku 2004. Jak upozornil samotný Google, algoritmus Top Charts není bezchybný a nedokáže někdy přesně rozklíčovat, co uživatel přesně hledal - příkladem mohou být klíčová slova Pit Bull (zpěvák) a pit bull (psí rasa). Google také nově spustil grafiku, která ukazuje trendy, jež uživatelé vyhledávají v reálném čase. Na barevném pozadí se mění klíčová slova psaná ve všech jazycích.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) soromon - Fotolia.com

Komentáře