Google testuje přihlašování bez hesel

Novinky |

Americká společnost Google testuje novou technologii, která by uživatelům měla umožňovat přihlašovat se k jeho službám bez zadání hesla; pouze za pomocí mobilního zařízení.

Google testuje přihlašování bez heselHesla jsou problémem dnešní doby. Jednak většina uživatelů nepoužívá hesla dostatečně komplexní, které je tak možné snadno uhodnout. Jednak uživatelé u většiny služeb, které využívají, hesla nemění a používají stále ta stejná. Jakmile je pak jedna služba napadena, hackeři se dostanou i k uživatelským účtům na jiných portálech. I když tento problém do jisté míry řeší dvoufázová autorizace, málokdo si pomocí ní chce přihlašování ztěžovat.


Nový systém Googlu je založen pouze na smartphonu. Po jeho zapnutí uživatel při přihlášení ke Googlu účtu zadá pouze svou adresu a klikne na tlačítko přihlásit, čímž se mu na telefon odešle SMS zpráva s dotazem, zda se ke službě chce opravdu přihlásit. Pokud na tuto zprávu odpoví „ano“, systém provede přihlášení. Jak uvedl mluvčí amerického gigantu pro portál TechCrunch, Google v současné době novou možnost přihlašování testuje v rámci malé skupiny uživatelů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google

Komentáře