Google testuje nový způsob vyhledávání obrázku

Novinky | 18.11.09

Způsob vyhledávání obrázků čeká v budoucnu mnoho velkých změn. Jedna z nich je nyní k vidění v Google Labs.

Vyhledávní obrázku přes Google trochu jinak

Zbrusu nový způsob vyhledávání obrázků nyní testuje Google ve svém výzkumném oddělení Google Labs. Projekt s názvem Google Image Swirl se soustředí na vyhledávání skupin obrázků podle jejich skutečného grafického obsahu a ne pouze jeho popisu. Swirl si můžete vyzkoušet zde v Google Labs.

Po zadání hledaného slova se uživateli nejprve zobrazí 12 podskupin obrázků. V naší ukázce jsme zadali New Zealand a výsledkem hledání byly skupiny obrázků zobrazující jeho mapy, vlajku a úchvatné přírodní scénerie.

Po rozkliknutí skupiny obrázku zobrazujících Mitre Peak se zobrazí síť obrázku, které mají s touto oblastí něco společného. Navazující obrázky se pak mohou ještě dále větvit.

Google Image Swirl je poměrně převratnou novinkou, ale jde pouze o testovací verzi v Google Labs, takže může trvat ještě dlouhou dobu, než bude implementován do "běžného" vyhledávače Google. Samozřejmě se také může stát, že Google projekt úplně zruší a už o něm nikdy neuslyšíme. Proto bychom neměli čekat a vyzkoušet ho co nejdříve.


Komentáře