Google testuje novinku v reklamním systému

Novinky |

Google v současné době testuje novinku ve svém reklamním systému, díky které by mohl přimět více uživatelů, aby na jeho reklamy klikali.

Google testuje novinku v reklamním systémuPlacené odkazy ve výsledcích hledání na Googlu jsou dnes označovány žlutým stínováním. V rámci nového systému by však takto označovány nebyly a byla by před nimi pouze zobrazována miniaturní ikonka s názvem "Ad". A to bude podle expertů pro většinu uživatelů, kteří něco rychle hledají a příliš nezkoumají detaily, matoucí. "Uživatelé, kteří se již dříve vyhýbali reklamám, to budou mít nyní ještě obtížnější," uvedl Mike Mothner z marketingové agentury Wpromote.


Placené odkazy teď jednoduše budou méně rozeznatelné. Pokud budou reklamy dobře zaměřené a uživatelé je budou chtít vidět, může to však podle Mothnera být výhra jak pro zadavatele reklamy, tak pro uživatele. Google začal testovat nový design na konci minulého roku na mobilních zařízeních v rámci změn, které přinesly v uživatelském rozhraní větší velikost fontů. "Nyní novinky přinášíme pro uživatele desktopů tak, aby naše služby byly konzistentní na všech zařízeních," uvedl Google.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: pcadvisor.co.uk

Komentáře