Google Street View nově fotí i uvnitř firemních objektů

Novinky |

Google spustil nový program, který posunuje kontroverzní službu Street View o krok dále. Společnost nyní začíná nabízet fotografie vnitřních firemních objektů.

Google Street View nově fotí i uvnitř firemních objektů
Google oznámil spuštění pilotního programu Business Photos v květnu, nyní je však služba dostupná pro firmy na více místech. Program funguje na dobrovolné bázi a mohou jej využít firmy v Austrálii, Japonsku, na Novém Zélandu a ve Spojených státech. Google bude sám od sebe rozesílat pozvánky na zapojení se do služby firmám, o kterých lidé hodně vyhledávají informace, včetně posiloven, hotelů, autoopraven a malých obchodů. Jednotlivé společnosti mohou také zaslat požadavek na vyfotografování svého interiéru na speciální stránce.

Známé řetězce, nemocnice nebo velké právnické firmy byly prozatím z programu vyčleněny a důraz je kladen na fotografování malých společností. Vlastníci firem musejí o probíhajícím fotografování informovat své zákazníky a zaměstnance a Google slibuje, že osoby na fotografiích buďto rozmaže, nebo tyto snímky nepoužije vůbec. Všechny fotky samozřejmě budou vlastnictvím Googlu a internetový gigant je může použít ve svých dalších aplikacích.


Úvodní foto: © Paylessimages - Fotolia.com


Komentáře