Google spouští velkoplošné testování projektu Loon

Novinky |

Americký holding Alphabet, pod nějž mimo jiné spadá i společnost Google, oznámil, že připravuje první velkoplošné testování tzv. projektu Loon.

Google spouští velkoplošné testování projektu Loon
Projekt Loon, jehož cílem je za pomoci horkovzdušných balonů dostat internet do odlehlých částí světa, Google v minulosti testoval v Austrálii, Brazílii či na Novém Zélandu. Společnost Alphabet však nyní chce v Indonésii podniknout první velkoplošné testování balónů, a to za pomoci tamních tří největších mobilních operátorů. Podle dostupných informací plánuje Alphabet do výšky asi 20 kilometrů nad zemí vypustit stovky balonů.


Indonésie je pro projekt Loon ideálním kandidátem: i když jde o čtvrtou nejhustěji zalidněnou zemi světa, přístup k internetu zde má pouze jeden ze tří obyvatel. Země se skládá z více než 17 000 ostrovů často s nepřístupným terénem, kam by bylo obtížné internet pomocí standardních metod rozšířit. Očekává se, že projekt Loon uživatelům na zemi umožní surfovat po internetu rychlostí až 10 Mbps. Otázkou je, jak bude spojení spolehlivé.

 

Zdroj: IDG News Service          Úvodní foto: Google

Komentáře