Google sleduje uživatele Androidu i bez sdílené polohy

Novinky |

Ačkoliv to, že Google sleduje naše smartphony a monitoruje tak naši polohu, už víme, jeden by očekával, že vypnutí lokalizačních služeb tuto praktiku zastaví.

Google sleduje uživatele Androidu i bez sdílené polohyPodle vyšetřování portálu Quartz pak telefony běžící na Androidu sledují uživatele nejen tehdy, když je funkce sledování vypnuta, ale zároveň „vědí“, kde se nacházíte, i v případě, že jste v poslední době nepoužili žádnou aplikaci a nemáte v nich vloženou SIM kartu!

Ve zprávě se uvádí, že zařízení s Androidem sbírají adresy okolních mobilních vysílačů (BTS) a zjištěná data odesílají Googlu od počátku tohoto roku. Dané adresy jsou zahrnuty v rámci informací, které Google využívá k řízení notifikací a zpráv. Společnost potvrdila, že takovou praktiku využívá, nicméně ke konci listopadu se s ní chystá skoncovat.

„V lednu letošního roku jsme začali zkoušet využívat kódy Cell ID jako další signál, který má pomoci zlepšit rychlost a výkon dodávky zpráv,“ řekl mluvčí Googlu. „Cell ID jsme nicméně nikdy nezahrnovali do našeho síťového synchronizačního systému, takže tato data byla okamžitě smazána, a aktualizovali jsme jej tak, aby už Cell ID nepožadoval.“

Quartz poznamenává, že ačkoliv jediná BTS věž nemůže poskytnout přesnou lokaci zařízení, více věží dokáže vaše umístění triangulovat s přesností na čtvrt míle. Ačkoliv Google tvrdí, že získané informace nijak nevyužívá, pravděpodobně to příliš neuspokojí ty uživatele, kteří měli za to, že prostá deaktivace lokalizační funkce stačí k tomu, aby o nich Google nevěděl.

Zdroj: Techspot.comÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře