Google si od NASA pronajal obří letiště pro vlastní výzkumy

Novinky |

Dceřiná společnost Googlu s názvem Planetary Ventures si na 60 let pronajala od americké vládní organizace NASA obrovský letištní komplex, na němž plánuje provádět vlastní výzkum.

Google si od NASA pronajal obří letiště pro vlastní výzkumyVysocí manažeři Googlu letiště Moffett Federal používali již dříve k přistávání se svými soukromými letadly (letiště je od centrály Googlu vzdálené jen 6,5 km). Google plánuje komplex používat k výzkumu, vývoji a testování technologií a produktů v oblastech letectví a robotiky. Google během šedesáti let za pronájem NASA zaplatí 1,16 miliardy dolarů, tedy v přepočtu asi pětadvacet miliard korun. NASA navíc ušetří 135 milionů korun ročně na údržbě.


V rámci dohody se Google mimo jiné zavázal, že zrekonstruuje Hangar One postavený v roce 1931, jenž je jednou z největších konstrukcí světa. Spolu s tím bude investováno před dvě stě milionů dolarů do renovace dalších dvou hangárů a vybrané části letiště budou zpřístupněny veřejnosti. Google s NASA na různých projektech spolupracoval již v minulosti. Ředitel americké vesmírné agentury Charles Bolden k transakci řekl, že NASA využije získané prostředky k dalšímu výzkumu vesmírných technologií. 

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: nasa

Komentáře