Google rozdá 40 milionů za chyby v prohlížeči Chrome

Novinky |

Google oznámil, že v říjnu v Malajsii uspořádá již druhou hackerskou soutěž s názvem Pwnium a rozdá na ní 2 miliony dolarů, tedy více než 40 milionů korun.

Google rozdá 40 milionů za chyby v prohlížeči Chrome
Google tak plánuje rozdat dvojnásobné množství peněz, než při konání prvního Pwnia v březnu ve Vancouveru. Společnost zaplatí 60 000 dolarů za "kompletní zneužití Chrome", při kterém útočník bude využívat pouze chyby v Chrome samotném, 50 000 za "částečné zneužití Chrome" při současném použití chyb v Chrome a dalším prohlížeči nebo ve Windows a 40 000 dolarů za chybu, která není přímo v Chrome, ale třeba ve Flashi, Windows nebo driverech. A ohodnoceny mohou být i částečně fungující exploity. "Naši porotci budou posuzovat všechny výtvory jak nejštědřeji to bude možné," oznámil Google na svém blogu.

Google svou soutěž Pwnium odstartoval poté, co se stáhl z obdobné akce s názvem TippingPoint. Její organizátoři totiž změnili pravidla tak, že již vývojáři nemusejí zveřejňovat kompletní detaily o použitých technikách při hledání chyby. Google tuto změnu pravidel ohodnotil jako "znepokojující" a odmítl TippingPoint dále podporovat.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Andrea Danti - Fotolia.com

Komentáře