Google připravuje fitness platformu Google Fit

Novinky |

Google podle informací magazínu Forbes představí novou platformu s názvem Google Fit, která umožní různým aplikacím shromažďovat a sdílet data o zdraví uživatelů.

Google připravuje fitness platformu Google FitNení zatím jasné, zda bude Google Fit zabudován do nové verze Androidu, nebo vydán jako samostatná aplikace. Platforma by měla být představena koncem měsíce na vývojářské konferenci Google I/O v rámci projektu Android Wear. Očekává se, že americký gigant na konferenci představí i několik partnerů, kteří pro Google Fit budou tvořit aplikace či zařízení. Podle Forbesu by na platformu měly být napojeny například hodinky LG G Watch.


Další podrobnosti zatím bohužel nejsou známy, avšak konference I/O se nezadržitelně blíží - vypukne již 25. června. Fitness je mezi technologickými společnostmi v poslední době velmi oblíbené téma - společnost Apple na nedávné konferenci WWDC přestavila platformu HealthKit, jež je taktéž určena ke shromažďování zdravotních dat z různých aplikací či zařízení a na obdobné platformě se zatím pracovním názvem Sami pracuje také společnost Samsung.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Techhive.com

Komentáře