Google připravuje Android pro počítače, sjednotí jej s Chrome OS?

Novinky |

Americká společnost Google podle informací listu Wall Street Journal plánuje přinést mobilní operační systém Android i na notebooky a stolní počítače.

Google připravuje Android pro počítače, sjednotí jej s Chrome OS?Jak uvedl WSJ s odkazem na nejmenované zdroje, plánuje Google v roce 2017 vydat novou „unifikovanou“ verzi operačního systému Android, která bude obsahovat prvky Chrome OS a bude určena jak pro mobilní zařízení, tak pro počítače. První verzi tohoto systému by přitom Google měl ukázat již v příštím roce. I když bude Chrome OS i nadále dostupný pro laptopy třetích stran, bude se Google primárně zaměřovat na vývoj nové verze Androidu opatřené o prvky Chrome OS. Mluvčí Googlu odmítla spekulace komentovat.


Pokud jsou zprávy WSJ pravdivé, další verze Androidu tedy poběží i na běžných počítačích, díky čemuž se uživatelé PC dostanou třeba k e-shopu Google Play. A jak to bude s Chromebooky, na nichž v současné době běží Chrome OS? Ty budou podle WSJ přejmenovány. Google se tak vydává stejnou cestou jako Microsoft, jehož nový operační systém Windows 10 běží jak na počítačích, tak na tabletech, smartphonech a brzi i na konzoli Xbox. Na druhou stranu společnost Apple i nadále zachovává dělení na mobilní operační systém iOS a Mac OS pro Macbooky.

 

Zdroj: CNETÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře