Google přináší domácího asistenta Home

Novinky |

Google na konferenci I/O uvedl vlastního domácího hlasového asistenta s názvem Google Home, jenž bude vydán ještě v letošním roce.

Google přináší domácího asistenta HomeGoogle Home je na první pohled zajímavě vypadající zařízení, jež vypadá podobně jako Wi-Fi router OnHub. Uživatelé si budou moci vzhled spodní části zařízení přizpůsobit pomocí různých barev a materiálů, vrchní část zůstává bílá a neobsahuje žádná tlačítka. Účelem Google Home je starat se v obývacím pokoji o hudbu a jinou zábavu, připomínat každodenní úkoly a pomáhat uživatelům s hledáním různých věcí na internetu pomocí hlasového vyhledávání.

Podle Googlu nabídne zařízení při streamování hudby přes Wi-Fi čistý a kvalitní zvuk, přičemž uživatelé mohou hudbu do Google Home posílat jak z PC, tak z Androidu či iOS. Pomocí hlasových pokynů je pak možné přehrávání hudby ovládat. Google Home může také sloužit jako kontrolní centrum celého domu - prostřednictvím Google Home mohou uživatelé například spravovat alarmy a další časovače, vytvářet nákupní seznamy nebo ovládat světla a termostaty. Podle představitelů amerického gigantu bude Google Home vydán ještě v tomto roce, cena zatím není známa.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: google

Komentáře