Google přidává subodkazy k výsledkům vyhledávání

Novinky | 28.09.09

Google se snaží vylepšit orientaci ve výsledcích vyhledávání přidáním subodkazů, které uživatele převedou přímo na konkrétní část nalezené webové stránky nebo dokumentu.

Google zlepšuje práci s výsledky vyhledávání

 

Doposud probíhalo vyhledávání přes Google tak, že jste zadali do určeného pole požadované slovo či skupinu slov a Google vám zobrazil stránky, u kterých vyhodnotil největší spojitost s vašim zadáním (nutno dodat, že někdy šlo o poněkud prapodivné spojitosti). Když jste na odkaz ve vyhledávači klikly, zobrazila se vám stránka, kde se měla daná slova nacházet. Problém však nastal, když se vám otevřela 60 stránková esej a vy jste museli zdlouhavě (s použitím  klávesové zkratky ctrl+f trochu méně zdlouhavě) hledat požadovanou část textu.

Toto úskalí se má nyní změnit se zavedením subodkazů u výsledků vyhledávání, které uživatele převedou přímo na konkrétní část stránky, kde se nachází hledaná informace. Nyní musíme však počkat na reakci běžných uživatelů, která nám teprve ukáže, jestli se tento krok vývojářům společnosti Google podařil.


Komentáře