Google přidal do Gmailu novou zajímavou funkci

Novinky |

Nevyžádané a reklamní e-maily jsou něčím, s čím se každodenně potýkají miliony uživatelů na celém světě. Google proto představil novou funkci ve svém Gmailu, která zjednoduší celý proces odhlašování se z newsletterů.

Google přidal do Gmailu novou zajímavou funkciPokud od nynějška odesílatel integruje do svého e-mailu odkaz na odhlášení odběru elektronické pošty, Gmail tento odkaz přesune k hlavičce e-mailu vedle odesílatelovy e-mailové adresy tak, aby byl lépe viditelný. Novinka funguje pouze u určitého typu zpráv, a to těch, které se ukládají do inboxů Sociální sítě a Promo akce. I přes toto omezení se funkce jistě bude hodit a ušetří řadě uživatelů čas, který by jinak ztrávili manuálním procházením zpráv.

 

Podle Googlu je přemístění odkazu výhrou pro všechny. Pro odesílatele proto, že jejich zprávy s menší pravděpodobností skončí ve spamu a pro příjemce proto, že ušetří čas při hledání odkazu na odhlášení. Novinka se neobjeví u všech uživatelů Gmailu naráz, ale bude představována postupně v příštích několika týdnech. Nová funkce je zatím dostupná pouze na desktopu, v následujících měsících však Google bude pracovat na jejím zpřístupnění také u mobilních aplikací.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: gmail

Komentáře