Google představil nový high-endový Chromebook Pixel 2

Novinky |

Google před dvěma lety představil původní Chromebook Pixel, který byl ovšem na svou dobu příliš drahý a u uživatelů moc neuspěl. Nyní se proto Google vrací s druhou generací Pixelu, která je výkonnější a levnější.

Google představil nový high-endový Chromebook Pixel 2Nový Pixel je poháněn procesorem Intel Core i5 Broadwell, k dispozici je 8 GB paměti RAM a 32GB SSD. To vše za 999 dolarů, neboli v přepočtu necelých 26 000 Kč. Pokud byste chtěli více výkonu, můžete si navolit procesor Core i7, 16 GB paměti RAM a 64 GB flashové paměti za příplatek 300 dolarů (7 700 Kč). Oba modely mají 12,85palcový dotykový displej s rozlišením 2560 x 1700 (poměr 3:2) a kontektor USB Type-C podobně jako nový MacBook od Apple. Podle Google Pixel 2 vydrží na jedno nabití až dvanáct hodin a díky zmíněnému USB Type-C jej lze dobít za hodinu a půl.


Zařízení má oproti svému předchůdci také vylepšenou klávesnici a trackpad. Pravdou je, že i Pixel 2 je o poznání dražší, než jiné Chromebooky, a je tak otázkou, jak se tento laptop určený především pro surfování po internetu bude prodávat. Chromebooky jsou totiž tradičně vnímány jako levnější alternativa ke klasickým notebookům pro nenáročné uživatele.

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google

Komentáře