Google představil novou službu pro videokonference

Novinky |

Google představil nové levné řešení s názvem Chromebox for Meetings, které umožňuje jednoduše provádět videokonference i běžným uživatelům.

Google představil novou službu pro videokonferenceJak již název napovídá, řešení je postaveno na Chromeboxu poháněném čtvrtou generací procesoru Core i7. Dále je k dispozici mikrofon, reproduktory, dálkové ovládání a HD webkamera. Viceprezident pro Chromebooky Caesar Sengupta uvedl, že Google přišel s myšlenkou na tvorbu nové služby, když sám řešil telekomunikační problémy. Systémy, které jsou v současné době na trhu, jsou podle Sengupty pro většinu běžných uživatelů příliš složité a problémy většinou začínají už v momentě, kdy se uživatelé snaží přidat do konverzace další vzdálené uživatele.


Chromebox for Meetings má řešit všechny běžné problémy díky jednoduchému uživatelskému rozhraní. Systém například zvýrazní video té osoby, která právě hovoří, a uživatelé mohou během hovoru také sdílet svou obrazovku. Jedné konference se může účastnit až patnáct lidí a jen jeden z nich potřebuje Chromebox, aby službu zapnul. Ostatní se mohou účastnit skrze mobilní zařízení, notebook či desktop. Cena začíná na 999 dolarech ročně a v propagaci služby budou Googlu pomáhat společnosti Asus, Dell a HP.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Sergey Nivens - Fotolia.com

Komentáře