Google představil luxusní notebook Chromebook Pixel

Novinky |

Google představil nový přírůstek do své rodiny notebooků Chromebook s označením Pixel. Jeho cena začíná na Chromebook netradičně na 1299 dolarech, zajímá vás proč?

Google představil luxusní notebook Chromebook Pixel
Na rozdíl od předchozích Chromebooků, jež se vyznačovaly nízkou cenou, je Pixel dražší, ale přináší také vyšší výkon. Notebook nabídne 12,85palcový dotykový displej s rozlišením 2560 x 1700 pixelů, CPU Core i5, 4 GB paměti RAM, větší (32GB) SSD disk a 1 TB místa na Google Drive po dobu tří let. Jak již naznačuje název zařízení, Pixel je určen především pro uživatele, kteří dokáží ocenit jeho vysoké rozlišení. Hustota pixelů na jeden palec (2,54 cm) je 239, což je více, než nabízí MacBook Pro s Retina displejem (220 PPI).

Díky použití zobrazovacího poměru 3:2 si uživatel může vychutnat o 18 % více obsahu na webu, než je tomu u poměru 16:9. Zajímavostí jsou neviditelné reproduktory, které jsou umístěny pod plnohodnotnou klávesnicí s LED podsvícením. Mezi další funkce patří podpora Bluetooth 3.0, slot na SD karty, dva USB porty, jeden DisplayPort a tři integrované mikrofony, které ruší zvuky v pozadí při videokonferencích. Chromebook Pixel s podporou LTE a 64 GB místa na disku se začne prodávat počátkem dubna za 1449 dolarů.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: Google

Komentáře