Google pracuje na vlastním headsetu pro virtuální realitu

Novinky |

Americká společnost Google pracuje podle nových informací listu Wall Street Journal jak na virtuálním headsetu propojeném se smartphonem, tak na samostatném headsetu, který ke svému provozu nebude vyžadovat smartphone, PC ani herní konzoli.

Google pracuje na vlastním headsetu pro virtuální realitu
Nový headset bude vybaven displejem, kvalitními kamerami a rychlým procesorem od start-upu Movidius. Movidius sice uvedl, že s Googlem v oblasti virtuální reality spolupracuje, avšak odmítl zajít do podrobností. Pokud se nové informace ukáží jako pravdivé, půjde o již druhý headset z dílny nedávno vzniklé divize Virtual Reality, kterou v Googlu vede Caly Bavor. Jak poukazují někteří experti, otázkou zůstává, zda se bude moci virtuální headset od Googlu, kterému nebude dodávat výpočetní výkon externí zařízení, porovnávat s konkurencí.


Dlouho očekávané headsety jako Oculus Rift nebo HTC Vive, které se na trhu objeví v tomto roce, budou ke svému provozu vyžadovat velmi výkonné počítače s cenou okolo třiceti tisíc korun. Tyto headsety navíc nebudou nejlevnější a nový headset od Googlu by tak mohl být zlatou střední cestou mezi nimi a headsety poháněnými chytrými mobilními telefony. Jak dodal Wall Street Journal, nový headset od Googlu je v počáteční fázi vývoje a na trh se tak dostane nejdříve v příštím roce.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: oculus

Komentáře