Google pracuje na set-top boxu Nexus

Novinky |

Google údajně pracuje na novém set-top boxu, jenž by se měl na trhu objevit již v první polovině příštího roku pod značkou Nexus.

Google pracuje na set-top boxu NexusPodle nejmenovaných zdrojů portálu The Information bude zařízení kromě typického streamování médií sloužit také jako herní platforma. Na boxu bude možné spouštět hry ve formě androidových aplikací a ovládat je půjde za použití dotykového ovladače. Není zatím jasné, zda je tento dotykový ovladač k set-top boxu přibalen nebo půjde o chytrý telefon/tablet uživatele, i když pokud bychom měli hádat, půjde spíše o to druhé.


Pokud bude zařízení dostupné za dobrou cenu a bude opravdu schopné přehrávat streamovaná videa a umožní hrát hry, Google by s ním mohl v obývacích pokojích po celém světě uspět. V této souvislosti je třeba zmínit nedávno představené levné zařízení Google Chromecast, jež se velice rychle vyprodalo. Podle expertů bylo jen otázkou času, než Google příjde s konkurencí pro řešení od společností jako Roku nebo Ouya. Svůj set-top box údajně vyvíjí také firma Amazon.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře