Google pracuje na novém mobilním indexu

Novinky |

Americká společnost Google pracuje na novém indexu pro mobilní zařízení, díky kterému uživatelé smartphonů a tabletů získají při hledání ještě lepší výsledky než dříve.

Google pracuje na novém mobilním indexuJe tomu už rok, co počet hledání na Googlu na mobilních zařízeních předčil počet hledání na osobních počítačích. A americký gigant se tomu samozřejmě přizpůsobuje, když webové stránky, jež jsou "mobile-friendly", ve svém vyhledávači umisťuje prioritně. To ale není všechno, jak nyní uvedl portál Search Engine Land, inženýři Googlu pracují na vývoji zcela nového mobilního indexu, který bude mít postupem času prioritu před tím původním desktopovým. Jak uvedl analytik Googlu Gary Illyes na konferenci Pubcon, nový index má být dokončen během několika měsíců.

V současné době není jasné, jak bude mobilní index fungovat. Podle Search Engine Land mobilní index Googlu umožní přizpůsobit jeho algoritmus přímo pro mobilní obsah a nebude tak muset být závislý na datech z desktopu. Otázkou je, zda nebudou výsledky hledání na Googlu v mobilním prostředí příliš ořezané. Na druhou stranu tento krok ještě zvýší tlak na tvůrce webů, aby jejich stránky byly přívětivé pro mobilní zařízení.

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: PCWorld.com

Komentáře