Google pracuje na nové mediální čtečce pro Android a iOS

Novinky |

Vypadá to, že Google připravuje vlastní magazínovou čtečku médií a sociálních sítí pro tablety s operačním systémem Android i konkurenční iPady. Jmenovat by se měla Propeller.

Google pracuje na nové mediální čtečce pro Android a iOS
Magazín, který si uživatelé stáhnou formou aplikace, bude přímo konkurovat populárnímu Flipboardu pro iPad, který se Google pokusil několikrát koupit, ale neuspěl. Zatím není jasné, kdy bude aplikace vydána a dostupné nejsou ani další podrobnosti. S informací o Propelleru jako první přišel blogger Robert Scoble.

Se zpravodajskými magazíny pro smartphony a tablety v poslední době přicházejí i další velké společnosti. Zajímavý je například Pulse nebo News.me. AOL vydalo vlastní aplikaci s názvem Editions v minulém roce, Yahoo má svůj Livestand a služba CNN minulý měsíc koupila Zite.

Tyto aplikace shromažďují nejen obsah sdílený na Facebooku a Twitteru (či jiných službách), ale i články ze sledovaných webů a médií, které aplikace přehledně třídí do kategorií podle zájmů uživatele. Nejznámější aplikací tohoto druhu je již zmíněný Flipboard pro iPad (na verzi pro iPhone se pracuje), který byl v tomto roce Applem oceněn jako aplikace roku.

 

Úvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.comÚvodní foto: © cienpiesnf - Fotolia.com

Komentáře