Google pracuje na konkurenci služby Uber

Novinky |

Google podle informací agentury Bloomberg údajně pracuje na vývoji aplikace, která by měla konkurovat oblíbené službě Uber, jež zprostředkovává jízdy automobilem ve více než 50 zemích světa.

Google pracuje na konkurenci služby UberPodle Bloombergu o možnosti, že Google představí službu konkurující Uberu, promluvil šéf právníků amerického giganta David Drummond. Ten mimo jiné zasedá v představenstvu Uberu. Drummond již údajně několika představitelům Uberu ukázal screenshoty toho, jak by aplikace měla vypadat a uvedl, že aplikaci v současné době používají někteří zaměstnanci Googlu. Je možné, že Google bude chtít spustit svou službu v rámci programu, v němž jsou vyvíjeny automobily, jež umí samy řídit. Ty však nejsou v současné době ani zdaleka schopné samostatného provozu a Google u nich bude muset překonat řadu nejen technických, ale i právních problémů.

 

Google je největším investorem Uberu: Google Ventures do této společnosti v roce 2013 investovaly 258 milionů dolarů. Pokud by se tedy Google rozhodl vydat svou vlastní aplikaci, šel by tak trochu sám proti sobě. Google i Uber odmítli spekulace komentovat. Podle Bloombergu to nevypadá, že by Google měl svou službu spustit v blízké budoucnosti.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: google

Komentáře