Google pracuje na internetovém připojení o rychlosti 10 Gbps

Novinky |

Google podle nových informací v amerických městech Kansas City a Austin do tří let nabídne internet o rychlosti 10 Gbps.

Google pracuje na internetovém připojení o rychlosti 10 GbpsS informací přišel deník USA Today, podle kterého to potvrdil CFO Googlu Patrick Pichette během Goldman Sachs Technology and Internet Conference. V současné době americká korporace nabízí internet s názvem Google Fiber pro rezidenty v Kansas City s rychlostí 1 gigabitu za sekundu. Podle Pichetta se díky rychlejším přenosům dat začnou rozmáhat služby SAAS (software as service), jelikož uživatelé budou mít jistotu, že jejich data budou přes internet dostupná bez jakýchkoli problémů.


Na otázku, do kdy společnost 10gigabitový internet nabídne, Pichette odpověděl, že během tří let. Vysokých rychlostí si však v blízké budoucnosti bude moci užívat pouze hrstka Američanů, jelikož Google plánuje nový vysokorychlostní internet poskytovat pouze v Kansas City a Austinu. Přenosu dat o rychlosti 10 Gbps dosáhli v minulém roce také britští vědci díky technologii s názvem Li-Fi - bezdrátové internetové technologie, jež využívá světlo.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © jamdesign - Fotolia.com

Komentáře