Google popřel nabídku za WhatsApp

Novinky |

Počátkem tohoto týdne se objevila informace o tom, že Google údajně za WhatsApp nabídl deset miliard dolarů ve stejnou dobu, kdy se o firmu ucházel i Facebook. Informace magazínu Fortune však byly zcela nepravdivé.

Google popřel nabídku za WhatsAppViceprezident Googlu Sundar Pichai informace rezolutně popřel na probíhajícím Světovém kongresu v Barceloně. Pichai o WhatsApp mluvil jen v dobrém a s obdivem s tím, že jde o skvělý produkt a WhatsApp spolu s Googlem v minulosti mluvili o tom, že by mohli blíže spolupracovat. Pichai však výslovně uvedl, že Google nikdy nedal WhatsApp formální nabídku na převzetí a článek uveřejněný v magazínu Fortune byl jednoduše nepravdivý.


Facebook nedávno uvedl, že za WhatsApp zaplatí šestnáct miliard dolarů. To je spousta peněz; nedávná koupě Instagramu Facebookem za miliardu dolarů tak vypadá jako levná záležitost. WhatsApp má 465 milionů uživatelů a celý milion přibývá každý den. Spoluzakladatel WhatsApp se na veletrhu v Barceloně také objevil a oficiálně povrdil, že aplikace začne v blízké době nabízet bezplatné hlasové hovory, což bude jistě velká hrozba pro tradiční operátory. 

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) venimo - Fotolia.com

Komentáře