Google Pixel C má konkurovat iPadu Pro a Surface Pro

Novinky |

Google představil nový tablet zaměřený na firemní zákazníky, který by měl konkurovat zařízením iPad Pro od Apple a Surface Pro od Microsoftu.

Google Pixel C má konkurovat iPadu Pro a Surface ProPixel C má 10,2palcový displej s rozlišením 2 560 x 1 800 pixelů (308 ppi) a pohání jej procesor Tegra X1 od Nvidie. K novému tabletu Googlu je možné magneticky připojit plnohodnotnou qwerty klávesnici. Klávesnice se s tabletem propojuje poměrně netradičně pomocí Bluetooth a z tabletu se pomocí indukce dobíjí. Na druhou stranu o to, že by klávesnice tablet příliš vybíjela, se bát nemusíte - podle Googlu na jedno nabití vydrží okolo dvou měsíců.


Uživatelé jistě ocení, že tablet běží na nejnovější verzi operačního systému Android 6.0 Marshmallow. Samotný Pixel C pořídíte za 499 dolarů (v přepočtu 12 000 Kč), klávesnice vás pak přijde na 149 dolarů (3600 Kč). Podle Googlu bude nový tablet na americkém trhu ještě před Vánocemi. Kdy se dostane do České republiky a jaká bude jeho cena zatím není jasné, i když se dá očekávat, že ve srovnání s USA bude cena v ČR ještě o něco vyšší.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: google

Komentáře