Google otevře síť vlastních kamenných prodejen

Novinky |

Společnost Google plánuje po vzoru svých konkurentů jako Apple nebo Microsoft otevřít kamenné prodejny, kde bude prezentovat svá klíčová zařízení včetně Chromebooků, tabletů, smartphonů nebo brýlí Project Glass.

Google otevře síť vlastních kamenných prodejen
Otevření vlastních prodejen společnosti dává smysl, neboť Google v současnosti disponuje poměrně rozsáhlou základnou vlastních produktů, které by mohl prostřednictvím kamenných obchodů dobře propagovat. Vlastní kamenné prodejny navíc úspěšně provozují také někteří z hlavních konkurentů Googlu, jako jsou společnosti Apple, Microsoft nebo Sony.

Potenciální zákazníci by jistě ocenili možnost "osahat" si vystavená zařízení z produkce Googlu jako Chromebooky, smartphone Nexus 4, tablet Nexus 10 nebo brýle s rozšířenou realitou Project Glass dříve, než do nich investují nemalé peníze. Prodejny by navíc mohl Google využít pro prezentaci svých dalších vynálezů pocházejících z Google X Lab. A přestože již Google disponuje franšízami v rámci amerických či anglických velkoprodejců, vlastní kamenné prodejny by jistě měly na odbyt zařízení větší dopad.

Dle tvrzení magazínu 9to5google, který se odkazuje na nejmenovaný zdroj, má být otevření sítě kamenných prodejen spjato s plánem Googlu uvolnit na široký trh brýle s rozšířenou realitou Project Glass. Jedinými uživateli produktu ambiciózního projektu byla doposud pouze exekutiva společnosti včetně Sergeye Brina, který brýle občas nosí na veřejnosti, a vývojáři, již byli za produkt ochotni zaplatit 1500 dolarů.

 

Zdroj: IDG News Service, 9to5google.comÚvodní foto: google.plus.com

Komentáře