Google obdrží 1 500 upozornění na pirátské stránky za minutu

Novinky |

Google podle své poslední zprávy s názvem Transparency Report v současné době získává 1 500 požadavků na smazání pirátských webových stránek z výsledků jeho vyhledávače za minutu.

Google obdrží 1 500 upozornění na pirátské stránky za minutu
Kvůli takto velkému počtu požadavků je pro americký gigant čím dál těžší je procházet a ty relevantní mazat. Nutno podotknout, že počet požadavků se meziročně více než zdvojnásobil - Googlu je nyní zasíláno v průměru 25 požadavků za sekundu, což celkem dělá více než dva miliony požadavků denně. Jen za minulý měsíc zaslalo 5 600 vlastníků ochranných známek 65 milionů požadavků týkajících se 68 000 domén. Velká většina požadavků pro Google se týkala pirátského obsahu a podle Googlu byly tyto požadavky velmi rychle zpracovány.


Pravdou však je, že i když Google většině žádostí vyhoví a jeho algoritmy automaticky pirátským stránkám udělují nižší hodnocení tak, aby se ve výsledcích hledání zobrazovaly až na dalších místech, podle názoru skupin hájících práva vlastníků licencí by toho americký gigant v boji s pirátským obsahem stále mohl dělat více. Sdružení jako RIAA a MPAA by chtěly, aby Google některé stránky z výsledků svého vyhledávače zcela odstranil, čemuž se však již roky usilovně brání.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © Brian Jackson - Fotolia.com

Komentáře