Google Now pro Android vám prozradí, kde jste zaparkovali auto

Novinky |

Stává se vám často, že nevíte, kam přesně jste u nákupního centra zaparkovali automobil? Díky službě Google Now si s tím již nemusíte dělat starosti.

Google Now pro Android vám prozradí, kde jste zaparkovali autoGoogle včera aktualizoval svou aplikaci Android Search tak, že do ní přibyla nová karta, jež si zapamatuje, kde uživatel zaparkoval automobil. Na této kartě se pak zobrazuje mapa, díky které uživatel jednoduše zjistí, jak daleko se od svého vozu nachází. "Jakmile se vám karta objeví v Google Now, uvidíte indikátor, který bude ukazovat přibližnou vzdálenost vašeho automobilu. K zobrazení dalších lokací, kde jste nedávno parkovali, se dotkněte záložky Minulé lokace. Data o vašem předchozím parkování samozřejmě nejsou s nikým sdílena," uvedl Google.

 

Dobré je, že uživatelé nemusejí při parkování manuálně nastavovat lokaci při parkování - Google Now využívá senzory vašeho telefonu tak, aby poznal, kdy opouštíte pohybující se automobil. To na druhou stranu znamená, že se vám mohou zobrazovat parkovací lokace i tehdy, když například vystoupíte z autobusu nebo automobilu kamaráda.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) koniukh - Fotolia.com

Komentáře