Google nasadil novou indexovací technologii

Novinky | 09.06.10

Google spustil dlouho očekávané vylepšení indexovací technologie pro svůj vyhledávač s názvem Kofein.

Google spustil dlouho očekávané vylepšení indexovací technologie pro svůj vyhledávač. Viz Internetový gigant včera na svém blogu oznámil nasazení Kofeinu, který byl testován téměř rok.

"Kofein dodává o padesát procent novější výsledky, než naše poslední indexovací technologie a je největším souhrnem webového obsahu, jaký jsme kdy nabízeli. Ať už to jsou zprávy, blogy nebo odkazy na fórech, nyní najdete relevantní odkazy mnohem dříve," uvedl Google.

Není jasné, zda Google Kofein jednoduše vyměnil za starý indexovací nástroj, nebo jej bude spouštět postupně. Podle Googlu představuje Kofein největší změnu jeho vyhledávače od roku 2006. Jeho hlavní výhodou je, že prochází web mnohem častěji, a tak do výsledků vyhledávání může obsah přidávat výrazně rychleji. Rozdíl mezi Kofeinem a starým indexem je, že Kofein prochází web stále, zatímco starý systém jej pouze jednou za čas přeindexoval. "Kofein jsme vyvíjeli dlouho dobu, avšak výsledek stál určitě za to. Posuďte jej sami," napsal Google na svůj blog.


Komentáře