Google+ nabízí propojení s platformou Blogger

Novinky |

Google určitě nerezignuje na svou sociální síť Google+, právě naopak - společnost se snaží propojit ji s dalšími službami. Včera Google na svém oficiálním blogu oznámil novinku, která se zalíbí především milovníkům blogů.

Google+ nabízí propojení s platformou BloggerPokud píšete vlastní blog za použití služby Blogger nebo nějaký pravidelně komentujete, můžete k tomu nově využívat Google+. Bloggeři si jednoduše novou funkci zapnou ve svém nastavení a ihned uvidí, jestli lidé o jejich příspěvcích mluví na Google+. A nová funkce bude užitečná i tehdy, pokud blogy přímo nepíšete. Díky novince můžete vkládat komentáře, jež uvidí jen určitý okruh vašich kontaktů na Google+ a lze si také nastavit, aby se zobrazovaly pouze komentáře od určitých lidí.


Google službu Blogger vlastní, takže propojení jeho vlastní služby s Google+ je pro něj mnohem jednodušší, než se muset domlouvat s jinými platformami. Google+ je druhou největší sociální sítí na světě za Facebookem a má 500 milionů uživatelů, z nichž je 135 milionů aktivních. Navzdory popularitě Google+ se však o této sociální síti v médiích rozhodně nemluví tak, jako o konkurenčním Facebooku. Pravdou je, že i Facebook umožňuje propojení s bloggery, avšak nastavení soukromí pro tyto komentáře nelze spravovat tak volně, jako nově na Google+.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © AA+W - Fotolia.com

Komentáře