Google musí ve Velké Británii smazat data ze StreetView

Novinky |

Britská vládní agentura pohrozila Googlu, že jej zažaluje, pokud do 35 dnů nesmaže všechna data, která během určité doby pořídil pro svou službu Street View.

Google musí ve Velké Británii smazat data ze StreetViewBritský úřad Information Commissioner's Office (ICO) podnikl proti Googlu kroky již v roce 2010, když poprvé zjistil, že americká společnost shromažďovala informace typu emailových adres a hesel, které zaznamenaly její auta služby Street View. Google část dat smazal, avšak v minulém roce opět informoval ICO o tom, že rizika by mohla představovat i některá další nashromážděná data. Britská agentura proto nyní Googlu pohrozila, že pokud nesmaže vše, co jeho kamery Street View za určité (blíže nespecifikované) časové období sesbíraly, dá celou věc k soudu.


A to přesto, že Google již jednou ICO poskytl záruky, že k datům není možné přistupovat z veřejné domény. "Počátky fungování služby Street View by měly být příkladem toho, co všechno se může pokazit, když si technologická společnost není zcela vědoma toho, jak její produkty využívají osobní informace," uvedl Stephen Eckersley z ICO. Google v současné době kvůli službě Street View čelí vyšetřování vládních agentur také ve Francii, Německu a Španělsku. Americký dohledový orgán společnosti v minulosti udělil za sbírání dat z veřejných Wi-Fi pokutu ve výši 25 000 dolarů.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © James Steidl - Fotolia.com

Komentáře