Google maps v palubní desce, Kia a Hyundai integrují mapový systém

Novinky |

Mapový systém společnosti Google již brzy nebude výsadou pouze internetových prohlížečů (potažmo dedikovaných aplikací) počítačů a mobilních zařízení. Automobilky Kia a Hyundai plánují Google Maps integrovat přímo do palubních desek.

Google maps v palubní desce, Kia a Hyundai integrují mapový systém




Jedni z předních výrobců automobilů, korejské společnosti Kia a Hyundai, ve středu oznámily, že svým zákazníkům poskytnou přístup ke Google Maps přímo z poza volantu. Obě společnosti tak plánují zužitkovat Google API pro Google Maps a Google Places pro vývoj svých vestavěných infotainment systémů. Současně bude dostupná služba hlasového vyhledávání tak, aby mohli uživatelé se systémem komunikovat i během řízení.

V případě výrobce Kia by se integrace služeb Googlu měli uživatelé dočkat již u CUV modelu Kia Sorento 2014. Systém UVO eServices by měl podporovat využití hlasové GPS navigace a zdůraznění okolních bodů zájmu. Plánovaný cíl cesty budou moci uživatelé do systému zaslat prostřednictvím svých smartphonů za pomocí funkce Send2Car.

Taktéž systém Blue Link z produkce Hyundai bude podporovat hlasové vyhledávání a zasílání cíle cesty prostřednictvím smartphonu. Hyundai přesto zatím neoznámil, které modely budou Google Maps integrovat a kdy přijdou na trh.

 

Zdroj: Wired.comTheverge.com



Úvodní foto: © fotografiche.eu - Fotolia.com













Komentáře