Google Maps nyní podporují nahlašování dopravních nehod v reálném čase

Novinky |

Google oznámil, že jeho Google Maps pro desktop doznaly značných změn. Nová verze přináší zajímavé funkce jako prohlídky měst ve 3D nebo nahlašování dopravních nehod v reálném čase.

Google Maps nyní podporují nahlašování dopravních nehod v reálném časeStreet View byl vždy skvělým prostředkem na prozkoumání nových destinací. Díky aktualizaci Google Maps nyní uživatelé mohou snadněji zjistit, pro které oblasti na mapě je tato funkce dostupná. Stačí kliknout na ikonku v levém dolním rohu obrazovky a na mapě se automaticky modrou barvou zvýrazní oblasti, v nichž je Street View k dispozici. Následně již stačí jen kliknout na zvýrazněnou cestu a funkce se zapne. Street View je podporován ve více než pěti desítkách zemí světa.


Při zoomování na mapě nyní vidíte modré a žluté kruhy, přičemž modré označují oblast, ke které uživatel nahrál fotografie a žluté vám umožní prozkoumat restaurace, muzea a další budovy. Google také přidal novou funkci s názvem „náhled krok za krokem", jež umožňuje projíždět naplánovanou trasu pomocí Street View skrze jednotlivé kroky, což se může hodit třeba tehdy, pokud jedete někam, kde to neznáte. Další zajímavou funkcí jsou Earth Tours, což je funkce, jež vám umožní podniknout virtuální výlet po městech a přírodních památkách v 3D (vyžaduje prohlížeč s podporou WebGL). Díky integraci služby Waze jsou pak nyní k dispozici aktuální informace o dopravních nehodách.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: (c) Maridav - Fotolia.com

Komentáře