Google Maps již nejsou přístupné na Windows Phone

Novinky |

Uživatelé operačního systému Windows Phone 7 a 8 v pátek zjistili, že již nadále nemají přístup k webové stránce Google Maps. A i když to na první pohled vypadá, že Google nechce svou službu nabízet na konkurenčním operačním systému, pravý důvod je jiný.

Google Maps již nejsou přístupné na Windows Phone
Mobilní verze Google Maps nebyla na Windows Phone nikdy oficiálně podporována, neboť Internet Explorer v tomto operačním systému neobsahuje WebKit, jenž mapy ke svému správnému chodu vyžadují. Podle Googlu však není pravdou to, že se rozhodl záměrně zablokovat přístup ke svým mapám na Windows Phone z konkurenčních důvodů. Inženýři společnosti údajně pouze Google Maps aktualizovali a nepřímý důsledek této opravy je ten, že se uživatelé již ke službě z nepodporovaných zařízení nedostanou.

Pravdou je, že Google se do vývoje aplikací pro Windows Phone příliš nehrne (aplikace určená k vyhledávání pro tento operační systém nebyla aktualizována více než rok) a Microsoftu údajně brání i ve vytvoření kvalitní YouTube aplikace. A i když se může zdát, že se Google blokací svých map na Windows Phone snaží, aby uživatelé kupovali telefony s jeho Androidem, nedává toto vysvětlení smysl, vezmeme-li v úvahu, že aplikace Google Maps je dostupná i na konkurenčním operačním systému iOS. Vypadá to tak, že Google o platformu Windows Phone prostě nejeví zájem.

 

Zdroj: IDG News ServiceÚvodní foto: © HaywireMedia - Fotolia.com

Komentáře