Google má vlastní tablet, 7palcový Nexus 7

Novinky |

Na internet unikly informace o novém tabletu z produkce společnosti Google. Nexus 7 útočí na trh tabletů slušným výkonem a rozumnou cenou.

Google má vlastní tablet, 7palcový Nexus 7
„Máme v plánu do šesti měsíců představit tablet nejvyšší kvality,“ sdělil tisku CEO společnosti Googlu Eric Schmidt již v prosinci minulého roku. Je tomu sice o něco více, než slibovaného půl roku, nicméně i Google opravdu vstoupí na perspektivní trh mobilních dotykových počítačů, kterému zatím stále dominuje populární Apple iPad.

Vodu z mlýna však Googlu sebrala australská odnož technologického magazínu Gizmodo, jež publikovala prozatím neveřejné dokumenty obsahující popis, specifikace, fotografie i ceny nového tabletu, jenž ponese označení Google Nexus 7. Co víc, utajované informace se na internetu objevily pouhé tři dny před zahájením velké vývojářské konference Google I/O 2012, perfektní příležitosti pro představení revolučního (nebo alespoň nového) produktu.

Pokračování článku včetně technických specifikací a ceně nového tabletu naleznete na našem sesterském magazínu CIO Business World:


Čtěte dále: Google neuhlídal informace o svém novém tabletu Nexus 7


Zdroj: Gizmodo.com.auWired.comÚvodní foto: © bloomua - Fotolia.com

Komentáře