Google loni zablokoval 780 milionů škodlivých reklam

Novinky |

Americká společnost Google oznámila, že jen v loňském roce zablokovala 780 milionů škodlivých reklam, které distribuovaly počítačové červy, vedly na stránky s padělaným zbožím nebo se týkaly phishingu.

Google loni zablokoval 780 milionů škodlivých reklamReklamní sítě se staly v posledních letech populárním mechanismem k distribuci počítačových červů, čehož si je Google dobře vědom. Jak nyní uvedl americký gigant na svém oficiálním blogu, k boji s těmito reklamami proto Google najal více než tisícovku lidí po celém světě. „Kombinací počítačových algoritmů a lidského prvku v Googlu zkoumáme reklamy a jsme schopni zablokovat velkou většinu škodlivých reklam předtím, než se vůbec ukáží,“ napsal na blog Googlu Sridhar Ramaswamy.


Podobně Google bojuje i se škodlivými aplikacemi v e-shopu Google Play - v loňském roce americký gigant najal stovky lidí, kteří aplikace manuálně procházejí a doplňují tak automatizované skenování. Podle Ramaswamyho Google v minulém roce zablokoval 125 milionů reklam na falešné léky, přičemž v souvislosti s nimi zablokoval ve svém vyhledávači přes 30 000 webových stránek. Jak navíc dodal Ramaswamy, Google loni zablokoval také více než 25 000 reklam na mobilních zařízeních, které tyto byly v rozporu s jeho pravidly.

 

Zdroj: ZDNet


Komentáře