Google koupil startup Flutter

Novinky |

Google koupil za padesát milionů dolarů startup Flutter, který se zabývá vývojem řešení určených k bezdotykovému ovládání aplikací.

Google koupil startup FlutterNa Macu byl Flutter mnohými uživateli označován jako "Kinect pro OS X", jelikož lidem umožňoval ovládat hudbu a přehrávat filmy gesty rukou, která snímala webová kamera. Mezi podporované aplikace patří iTunes, Spotify, Rdio, MPlayerX, VLC, Ecoute, Quicktime a Keynote. Díky nedávno vydanému doplňku pro Chrome se pak seznam podporovaných aplikací rozšířil o YouTube, Netflix, Grooveshark a Pandoru.


Flutter se v jednom žebříčku stal "nejlepší aplikací roku 2012" a za společnost se postavily také investorské skupiny jako Y Combinator, Andreessen Horowitz, New Enterprise Associates, Spring Ventures a Start Fund. Není zatím jisté, co chce Google s technologií dělat, dá se však předpokládat, že ji zakomponuje do svých produktů jako Chromebooky nebo Google Glass. Flutter je prozatím stále dostupný ke stažení. Na to jak Flutter funguje, se můžete podívat například v tomto videu.

 

Zdroj: TechspotÚvodní foto: © moggara12 - Fotolia.com

Komentáře